Реєстрація тварин

Правила утримання домашніх собак та котів в м. Києві встановлюють порядок утримання, використання, визнання ступеню небезпечності (соціальної адаптованості) в умовах міста, визначають права та обов’язки власників собак і котів, а також контроль в цій сфері.
У м.Києві забороняється утримувати собак та котів незареєстрованими належним чином.

Реєстрація тварин (обов’язкова реєстрація) – система обліку тварин, яку здійснює орган, уповноважений Київською міською державною адміністрацією – КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини», шляхом присвоєння їй індивідуального номера, внесення відповідної інформації про тварину та її власника до Системи реєстру домашніх тварин м. Києва.

В КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» реєстрацією (обов’язковою реєстрацією) займається «Служба обліку та реєстрації домашніх тварин», яка здійснює внесення даних до Системи реєстру домашніх тварин про ідентифіковану тварину.

Всі власники собак (фізичні або юридичні особи), які їх утримують на правах власності або інших підставах, не залежно від реєстрації тварин в кінологічних та фелінологічних клубах, які мають або не мають міжнародний статус, зобовя’язані зареєструвати  тварин в Системі реєстру домашніх тварин м. Києва.

Власники потенційно небезпечних порід собак (Додаток до Правил утримання домашніх собак та котів в м. Києві) також зобовязані підтвердити їх адаптованість в умовах міста, шляхом тестування за програмою «Собака компаньйон».

           Реєстрація домашніх тварин проводиться з метою:

  •  єдиного обліку цих тварин у місті, у т. ч. для організації пошуку загублених тварин та повернення їх власникам;
  •  контролю за чисельністю безпритульних тварин;
  •  здійснення контролю за дотриманням ветеринарно-санітарних вимог;
  •  забезпечення епізоотичного благополуччя;
  •  вирішення проблемних питань і конфліктних ситуації, пов’язаних з утриманням домашніх тварин в м. Києві.

Реєстрація проводиться одноразово і вважається дійсною протягом усього життя тварини, крім випадків втрати або пошкодження жетону.

Власник собаки повинен зареєструвати тварину протягом 30 діб з моменту її відчуження іншою особою.

Особи, які проживають (зареєстровані) поза межами м. Києва, але перебувають на території м. Києва з твариною більше 30 діб, повинні зареєструвати тварину у встановленому порядку.

У випадках втрати реєстраційного посвідчення, номерного індивідуального знаку тварини, зміни її власника або місця його проживання (реєстрації) обов’язково проводиться перереєстрація тварини.

Тварини, власники яких не здійснили перереєстрацію, вважаються зареєстрованими не належним чином.

Сплата за реєстрацію та перереєстрацію тварини проводиться безпосередньо під час проведення реєстрації відповідно до встановлених комунальним підприємством «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» тарифів.

Для проведення реєстрації або перереєстрації власник тварини повинен обов’язково мати при собі паспорт, ідентифікаційний код, відповідний документ, що підтверджує наявність у нього пільг, та документи, що підтверджують проведення протиепізоотичних заходів (щеплень), походження, ідентифікації реєстрованої тварини.

Процедура реєстрації передбачає заповнення відповідної форми з відомостями щодо власника тварини (П. І. Б., дата народження, адреса, телефон), виду тварини, породи, клички, дати народження або відчуження, проведення протиепізоотичних заходів (щеплень) та інше із подальшим внесенням цієї інформації до Системи реєстру домашніх тварин. Ця інформація є конфіденційною та надається лише у випадках, що передбачені чинним законодавством.

Якщо власник зареєстровав тварину в «online» режимі він повинен у 15-денний термін з’явитись до КП або його районних представництв, для верифікації інформації та отримання реєстраційного посвідчення і індивідуального номерного занку (жетону) на тварину, друкованого видання «Правила утримання домашніх тварин в м.Києві». а також для ознайомлення власника тварини з ветеринарно-санітарними вимогами щодо її утримання. Факт ознайомлення з документами підтверджується підписом власника тварини.

Інформація, яка не веріфікована у встановлений термін не вважається реєстрацією.

Юридичні або фізичні особи, крім визначених пільгових категорій, які утримують собак, обов’язково сплачують за утримання собак відповідно до встановлених тарифів.

Відмова від реєстрації тягне за собою адміністративну відповідальність за ст. 154 Кодексу України про Адміністративні Правопорушення.

Порушення вимог Правил утримання домашніх собак та котів в м. Києві тягне за собою адміністративну та/або кримінвльну відповідальність фізичних, юридичних та посадових осіб згідно вимогам чинного законодавства.