Звітність

Звіту про хід виконання
Київської міської цільової програми контролю

за утриманням домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на 2017-2019 роки
КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» м. Києва
за 9 місяців 2018 року

КП «КМЛВМ» є основним виконавцем Київської міської цільової програми контролю за утриманням домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на 2017-2019 роки (далі Програма) за напрямами діяльності:

 

 1. Забезпечення стерилізації та вакцинації безпритульних тварин у т. ч. тварин, що знаходяться під опікою

У напрямку контролю за кількістю безпритульних тварин та задля забезпечення заходів щодо запобігання занесенню та розповсюдженню заразних для людей та тварин захворювань, зменшення чисельності безпритульних тварин гуманними методами, захисту соціально незахищених верств населення під час надання ветеринарних послуг, КП «КМЛВМ» за 9 місяців 2018 року:

 • проведено стерилізації / кастрації 7098 безпритульним тваринам (зокрема стерилізовано 1911 сук, кастровано 286 кобелів, стерилізовано 3887 кішки та кастровано 1014 котів);
 • на базі ветеринарних лікарень по вул. Електротехнічній, 5а та вул.Ярославській, 13а забезпечено післяопераційне утримання 1965 безпритульних тварин (а саме: 1346 сук, 190 кобелів, 382 кішки та 47 котів);
 • проведено кліпсування та татуювання;
 • вакциновано проти сказу 7054 безпритульних тварин (зокрема 1884 сук, 280 кобелів, 3879 кішок та 1011 котів);
 • надано ветеринарну допомогу 371 безпритульній тварині (142 сукам, 86 кобелям, 104 кішкам та 39 котам);
 • проведено операцій 111 травмованим безпритульним тваринам (54 сукам, 25 кобелям, 21 кішці та 11 котам);
 • надано лабораторно-діагностичних послуг 813 безпритульним тваринам (346 сукам, 204 кобелям, 172 кішкам та 91 коту).

 

 1. Створення сприятливих умов для співіснування людей та тварин у місті.

З метою забезпечення безпечного співіснування людей та тварин, зменшення кількості безпритульних тварин у м. Києві гуманними методами, а також зниження соціальної напруги, бригадами з відлову протягом 9 місяців 2018 року здійснено вилов та повернуто під опіку на місце вилову (у тому числі за зверненням опікунів) безпритульних тварин, що знаходяться на території м. Києва у загальній кількості 1019 голови. Прилаштовано 402 безпритульні тварини під опіку.

З метою утримання підконтрольного санітарно-епідеміологічного стану у місті Києві здійснювались: протиепізоотичні заходи, збирання трупів загиблих тварин, кремація трупів загиблих тварин та інших біологічних відходів, вирішення питань у разі виникнення надзвичайних та конфліктних ситуацій пов’язаних з тваринами. За 9 місяців 2018 року зібрано та утилізовано трупів загиблих тварин у кількості 194 одиниці.

У рамках реалізації заходів із запобігання розповсюдженню небезпечних збудників та можливих випадків спільних для людей та тварин захворювань, виникненню небезпечного екологічного та санітарно-епідеміологічного стану в місті, було створено та ефективно функціонує «Притулок для тварин», що здійснює утримання безпритульних тварин, а у разі необхідності – надає ветеринарну допомогу, здійснює лікування, стерилізацію, вакцинацію, реєстрацію та прилаштування безпритульних тварин. Протягом 9 місяців 2018 року середня кількість тварин, що знаходилась на утриманні – 397 голів. З них було вакциновано проти сказу 147 тварини.

 

 1. Забезпечення контролю у сфері утримання домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами, здійснення просвітницької діяльності.

Програмою передбачено посилення контролю за додержанням правил утримання домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами, вдосконалення правил утримання домашніх тварин та поводження з безпритульними тваринами в місті, створення системи контролю за порушеннями правил утримання домашніх тварин, формування свідомості та належного рівня відповідальності громадян щодо дотримання вимог правил утримання тварин та гуманного поводження з тваринами, впровадження концепції «Культурний вигул тварин у місті» тощо.

Проведено 8 інформаційно-просвітницьких заходів, зокрема:

 • два щодо роз’яснень Правил утримання тварин в м. Києві та питання небезпеки сказу тварин для Служби дільничних інспекторів Голосіївського району м. Києва, працівників Національної поліції України;
 • один – на Контрактовий площі, приурочений до Міжнародного дня безпритульних тварин, організований КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» разом із благодійним фондом «Маленькі серця» за присутності зоозахисників та благодійних фондів;
 • протягом вересня 2018 року – спільна інформаційно-просвітницька робота на фестивалях громадського бюджету з авторами Громадського бюджету щодо втілення у життя проектів та обговорення Правил утримання домашніх котів та собак у м. Києві;
 • один – щодо діяльності підприємства та процедури реєстрації домашніх тварин у м. Києві;
 • чотири – з метою підвищення рівня керованості та адаптованості собак усіх порід в умовах міста проведені тестування потенційно небезпечних порід собак за програмою «Собака-компаньйон».

Важливою частиною роботи КП «КМЛВМ» є популяризація, пропагування та формування правосвідомості у громадян через ведення сайту http://www.kmlvm.com.ua/ у мережі Інтернет; розробку соціальної реклами; медіа-проектів.

З метою адопції безпритульних тварин (прилаштування у сім’ї до відповідальних власників) розроблені макети соціальної реклами та у співпраці з КП «Київреклама» та КП «Київський метрополітен» в рамках концепції «КИЇВ СМАРТ СІТІ 2020» здійснений проект по розміщенню сіті- та метро- лайтів. Розміщено на станціях на п’яти станціях метрополітену (на станціях пересадок пасажирів з метою максимально можливого охоплення рекламної аудиторії) «Хрещатик», «Лук’янівська», «Вокзальна», «Площа Льва Толстого», «Майдан Незалежності» двадцять метролайтів. Крім цього, розміщено десять сітілайтів на вулицях міста протягом липня-серпня 2018 року.

Підготовлений проект рішення Київської міської ради «Про внесення змін та доповнень до рішення Київської міської ради від 25 10.2017 №1079/3912 «Про врегулювання питань утримання та поводження з собаками і котами в м. Києві».

Зазначений проект розглянутий на 06.09.2018 на засіданні постійної комісії Київради з питань екологічної політики та оприлюднений 02.10.2018 в мережі Інтернет за адресою: www.kyivcity.gov.ua для отримання зауважень та пропозицій.

Завдяки вжитим організаційним заходам (у т. ч. шляхом підтримання «гарячої лінії»), протягом звітного періоду згаданий підрозділ розглянув 2766 звернень та скарг, отриманих від фізичних та юридичних осіб та надав консультації. Проводилась робота з рейд-перевірки, складання актів щодо порушення правил утримання тварин у загальній кількості 227 од. Виявлено тварин, які мають власника та не були зареєстровані у кількості 205 одиниць. Здійснено реєстрацію та взято на облік 530 домашніх тварин, що мають власника.

Проведено комплексну роботу з реєстрації опікунів та укладено 560 договорів про співпрацю, видано посвідчення опікуна.

 

Звіт про виконання 
Київської міської цільової програми контролю за утриманням домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на 2017-2019 роки 
КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» м. Києва
у 2017 році

 

Відповідальний виконавець: Департамент міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державній адміністрації)

 

Мета програми:

 • здійснення заходів з удосконалення системи контролю за виконанням правил утримання домашніх тварин та їх чисельністю у м. Києві;
 • зменшення кількості безпритульних тварин гуманними методами;
 • впровадження концепції «Культурний вигул тварин в місті»; створення комфортних і таких, що виключають жорстокість, умов для гуманного співіснування людей та тварин в екосистемі міста;
 • підвищення відповідальності власників домашніх тварин; зниження соціальної напруги і рівня конфліктогенності, викликаних ситуацією з безпритульними тваринами, запобігання поширенню жорстокості.

 

Ключові напрями діяльності та заходи програми у 2017році:

Відповідно до Повідомлення державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб підприємців 04.04.2017 проведено державну реєстрацію припинення юридичних осіб КП «Центр ідентифікації тварин», КП «Притулок для тварин» та КП «Шевченківська районна клініка ветеринарної медицини». Після об’єднання наведених підприємств, КП «КМЛВМ» стало основним виконавцем Київської міської цільової програми контролю за утриманням домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на 2017-2019 роки (далі Програма) за трьома основними напрямами діяльності.

 

 1. Забезпечення стерилізації та вакцинації безпритульних тварин у т.ч. тварин, що знаходяться під опікою:
 • проведено стерилізації/кастрації 9555 безпритульним тваринам (зокрема стерилізовано 2891 суку, кастрировано 348 кобелів, стерилізовано 4952 кішок та кастрировано 1364 кота); проведено кліпсування та татуювання;
 • на базі ветеринарних лікарень забезпечено післяопераційне утримання 2684 безпритульних тварин (а саме: 1965 сук, 238 кобелів, 435 кішок та 46 котів);
 • вакциновано проти сказу 9368 безпритульних тварин (зокрема, 2756 сук, 336кобелів, 4922 кішок та 1354 котів);
 • надано ветеринарну допомогу 170 безпритульним тваринам (а саме: 88 сукам, 32 кобелям, 37 кішкам та 13 котам);
 • проведено операцій 54 травмованим безпритульним тваринам (а саме: 28 сукам, 12 кобелям, 9 кішкам та 5 котам);
 • надано лабораторно-діагностичних послуг 399 безпритульним тваринам (в тому числі: 214 сукам, 77 кобелям, 73 кішкам та 34 котам).

 

 1. Створення сприятливих умов для співіснування людей та тварин у місті:
 • здійснено вилов та повернено під опіку на місце вилову (у тому числі за зверненням опікунів) безпритульних тварин, що знаходяться на території міста Києва у загальній кількості 1304 голови;
 • середня кількість собак, що знаходилась на утриманні у Притулку протягом 365 днів склала 333 одиниці.

 

 1. Забезпечення контролю у сфері утримання домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами, здійснення просвітницької діяльності:
 • розглянуто понад 1900 звернень та скарг, отриманих від фізичних та юридичних осіб та надав консультації;
 • проводилась робота з рейд-перевірки, складання актів щодо порушення правил утримання тварин у загальній кількості 340 од.