Звітність

Звіт про хід виконання
Київської міської цільової програми контролю

за утриманням домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на 2017-2019 роки
КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» м. Києва
у І кварталі 2018 року

 

КП «КМЛВМ» є основним виконавцем Київської міської цільової програми контролю за утриманням домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на 2017-2019 роки (далі Програма) за напрямами діяльності:

 • забезпечення стерилізації та вакцинації безпритульних тварин у т.ч. тварин, що знаходяться під опікою;
 • створення сприятливих умов для співіснування людей та тварин у місті;
 • забезпечення контролю у сфері утримання домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами, здійснення просвітницької діяльності;
 • забезпечення будівництва закладів по поводженню з тваринами.

 

 1. У напрямку контролю за кількістю безпритульних тварин та задля забезпечення заходів щодо запобігання занесенню та розповсюдженню заразних для людей та тварин захворювань, зменшення чисельності безпритульних тварин гуманними методами, захисту соціально незахищених верств населення під час надання ветеринарних послуг, КП «КМЛВМ» у І кварталі 2018 року:
 • проведено стерилізації/кастрації 2500 безпритульним тваринам (зокрема стерилізовано 786 сук, кастрировано 110 кобелів, стерилізовано 1210 кішок та кастрировано 394 кота);
 • на базі ветеринарних лікарень по вул. Електротехнічній, 5а та вул.Ярославській, 13а забезпечено післяопераційне утримання 871 безпритульних тварин (а саме: 646 сук, 73 кобелів, 134 кішок та 18 котів);
 • проведено кліпсування та татуювання;
 • вакциновано проти сказу 2487 безпритульних тварин (зокрема 777 сук, 109 кобелів, 1209 кішок та 392 кота);
 • надано ветеринарну допомогу 126 безпритульним тваринам (54 сукам, 24кобелям, 33 кішкам та 15 котам);
 • проведено операцій 44 травмованим безпритульним тваринам (21 суці, 6кобелям, 9 кішкам та 8 котам);
 • надано лабораторно-діагностичних послуг 379 безпритульним тваринам (156 сукам, 93 кобелям, 89 кішкам та 41 коту).

 

 1. З метою забезпечення безпечного співіснування людей та тварин, зменшення кількості безпритульних тварин у м. Києві гуманними методами, а також зниження соціальної напруги, бригадами з відлову протягом І кварталу 2018 року здійснено вилов та повернуто під опіку на місце вилову (у тому числі за зверненням опікунів) безпритульних тварин, що знаходяться на території м. Києва у загальній кількості 298 голів. Прилаштовано безпритульних тварин під опіку 64 тварини.

З метою утримання підконтрольного санітарно-епідеміологічного стану у м.Києві здійснювались: протиепізоотичні заходи, збирання трупів загиблих тварин, кремація трупів загиблих тварин та інших біологічних відходів, вирішення питань у разі виникнення надзвичайних та конфліктних ситуацій пов’язаних з тваринами. За І квартал 2018 року зібрано та утилізовано трупів загиблих тварин у кількості 36 одиниць.

У рамках реалізації заходів із запобігання розповсюдженню небезпечних збудників та можливих випадків спільних для людей та тварин захворювань, виникненню небезпечного екологічного та санітарно-епідеміологічного стану в місті, було створено та ефективно функціонує «Притулок для тварин», що здійснює утримання безпритульних тварин, а у разі необхідності – надає ветеринарну допомогу, здійснює лікування, стерилізацію, вакцинацію, реєстрацію та  прилаштування безпритульних тварин. Протягом 1 кварталу 2018 року середня кількість тварин, що знаходилась на утриманні склала 365 голів.

 

 1. Програмою передбачено посилення контролю за додержанням правил утримання домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами, вдосконалення правил утримання домашніх тварин та поводження з безпритульними тваринами в місті, створення системи контролю за порушеннями правил утримання домашніх тварин, формування свідомості та належного рівня відповідальності громадян щодо дотримання вимог правил утримання тварин та гуманного поводження з тваринами, впровадження концепції «Культурний вигул тварин у місті» тощо.

Важливою частиною роботи КП «КМЛВМ» є популяризація, пропагування та формування правосвідомості у громадян щодо правил утримання тварин, вигулу у відведених місцях, обов’язкової реєстрації тварин, гуманного поводження з тваринами, методу стерилізації  як заходу у вирішені питань регулювання кількості приплоду, видання та поширення тематичних друкованих видань, розробка соціальної реклами, медіа-проектів, ведення тематичної веб-сторінки у мережі Інтернет.

Завдяки вжитим організаційним заходам (у т.ч. шляхом підтримання «гарячої лінії»), протягом звітного періоду згаданий підрозділ розглянув понад 420 звернень та скарг, отриманих від фізичних та юридичних осіб та надав консультації. Проводилась робота з рейд-перевірки, складання актів щодо порушення правил утримання тварин у загальній кількості 52 од. Виявлено тварин, які мають власника та не були зареєстровані у кількості 146 одиниць.

 

 1. Задля забезпечення будівництва закладів по поводженню з тваринами Підприємством була здійснена підготовка, організація та проведення процедури публічних закупівель по виготовленню проектної документації об’єкту: “Будівництво “Центру захисту тварин на вулиці Автопарковій у Дарницькому районі”, стадія “П”. 21.02.2018 року виявлено переможця тендера – ТОВ “Фін-Інвест Груп” та укладено договір.

Звіт про виконання 
Київської міської цільової програми контролю за утриманням домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на 2017-2019 роки 
КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» м. Києва
у 2017 році

 

Відповідальний виконавець: Департамент міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державній адміністрації)

 

Мета програми:

 • здійснення заходів з удосконалення системи контролю за виконанням правил утримання домашніх тварин та їх чисельністю у м. Києві;
 • зменшення кількості безпритульних тварин гуманними методами;
 • впровадження концепції «Культурний вигул тварин в місті»; створення комфортних і таких, що виключають жорстокість, умов для гуманного співіснування людей та тварин в екосистемі міста;
 • підвищення відповідальності власників домашніх тварин; зниження соціальної напруги і рівня конфліктогенності, викликаних ситуацією з безпритульними тваринами, запобігання поширенню жорстокості.

 

Ключові напрями діяльності та заходи програми у 2017році:

Відповідно до Повідомлення державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб підприємців 04.04.2017 проведено державну реєстрацію припинення юридичних осіб КП «Центр ідентифікації тварин», КП «Притулок для тварин» та КП «Шевченківська районна клініка ветеринарної медицини». Після об’єднання наведених підприємств, КП «КМЛВМ» стало основним виконавцем Київської міської цільової програми контролю за утриманням домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на 2017-2019 роки (далі Програма) за трьома основними напрямами діяльності.

 

 1. Забезпечення стерилізації та вакцинації безпритульних тварин у т.ч. тварин, що знаходяться під опікою:
 • проведено стерилізації/кастрації 9555 безпритульним тваринам (зокрема стерилізовано 2891 суку, кастрировано 348 кобелів, стерилізовано 4952 кішок та кастрировано 1364 кота); проведено кліпсування та татуювання;
 • на базі ветеринарних лікарень забезпечено післяопераційне утримання 2684 безпритульних тварин (а саме: 1965 сук, 238 кобелів, 435 кішок та 46 котів);
 • вакциновано проти сказу 9368 безпритульних тварин (зокрема, 2756 сук, 336кобелів, 4922 кішок та 1354 котів);
 • надано ветеринарну допомогу 170 безпритульним тваринам (а саме: 88 сукам, 32 кобелям, 37 кішкам та 13 котам);
 • проведено операцій 54 травмованим безпритульним тваринам (а саме: 28 сукам, 12 кобелям, 9 кішкам та 5 котам);
 • надано лабораторно-діагностичних послуг 399 безпритульним тваринам (в тому числі: 214 сукам, 77 кобелям, 73 кішкам та 34 котам).

 

 1. Створення сприятливих умов для співіснування людей та тварин у місті:
 • здійснено вилов та повернено під опіку на місце вилову (у тому числі за зверненням опікунів) безпритульних тварин, що знаходяться на території міста Києва у загальній кількості 1304 голови;
 • середня кількість собак, що знаходилась на утриманні у Притулку протягом 365 днів склала 333 одиниці.

 

 1. Забезпечення контролю у сфері утримання домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами, здійснення просвітницької діяльності:
 • розглянуто понад 1900 звернень та скарг, отриманих від фізичних та юридичних осіб та надав консультації;
 • проводилась робота з рейд-перевірки, складання актів щодо порушення правил утримання тварин у загальній кількості 340 од.