13.05.2018 відбудеться тестування за програмою “Собака компаньйон”

Шановні власники собак!!!
Раді повідомити про те, що 13 травня 2018 року  о 13.00 відбудеться тестування за програмою “Собака компаньйон”. Випробувати свої сили зможуть усі бажаючі власники зі своїми собаками. При успішній здачі нормативу буде виданий сертифікат державного зразку.
У всіх бажаючих зареєструвати свою тварину в міську базу даних (Систему реєстру домашніх тварин) буде така чудова нагода. На майданчику буде присутній фахівець, який зареєструє вашу тварину та відповість на всі питання. 


Положення
про правила тестування собак за програмою “Собака-компаньйон”
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Тестування проводиться за запрошеннями власників собак.
Організатором проведення тестування собак за програмою “Собака-компаньйон” (далі – тестування) є комунальне підприємство “Київська міська лікарня ветеринарної медицини” (далі – КП).
КП встановлює склад комісії, що проводить оцінку тестування, до якого входять: суддя (інструктор-кінолог), фахівець відділу обліку та реєстрації КП та секретар комісії.
До тестування собак за програмою “Собака-компаньйон” допускаються всі власники собак, які успішно пройшли співбесіду на компетентність, або ті, які пред’явили офіційні підтвердження своєї компетентності. Учасники, які вперше беруть участь в тестуванні собак і ще не одержали відповідне підтвердження своєї компетентності, повинні в усній формі успішно пройти відповідний тест. Це необхідно зробити до початку роботи із собакою в практичній частині тестування.
Питання по тестуванню власників собак на компетентність знаходяться у розділі “A” цього Положення.
До проходження тестування допускаються собаки всіх порід і розмірів. Мінімальний вік собаки повинен бути не менше 12 місяців.
Також перед проходженням тесту власник зобов’язаний пред’явити реєстраційне посвідчення та ветеринарні документи встановленого зразка на собаку, яка проходить тестування. Собака, яка проходить тестування, обов’язково повинна мати жетон з індивідуальним ідентифікаційним номером, прикріпленим до нашийника.
Суддя має право при недотриманні власником собаки, яка проходить тестування, порядку й безпеки, перервати або припинити процедуру тестування.
Рішення судді є остаточним і оскарженню не підлягає.
Щоб бути допущеним до тестування розділу “C” згідно з цим Положенням учасник тесту повинен набрати мінімум 40 балів у вправах розділу “В” цього Положення. Суддя сам визначає, здає або не здає собака розділ “B” цього Положення.
При тестуванні собаки згідно з розділом “C” цього Положення суддя сам визначає, здає чи не здає собака цей розділ.
Для здачі випробувань за програмою “Собака-компаньйон” собака повинна бути представлена безпосередньо власником або особою, що проживає в тій же сім’ї.
Між випробуваннями згідно з розділами цього Положення немає терміну очікування.
Дозволяється участь у випробуваннях собаки в будь-якому нашийнику, крім суворого та радіокерованого. Також не дозволяється кріпити повідок до нашийника в режимі “зашморг”.
Здача тестування згідно з розділом “C” цього Положення повинна обов’язково проходити в умовах, максимально наближених до типових міських.
Для успішного проходження тестування необхідно набрати не менш 40 балів у розділі “B” і одержати залік по навичках вправи 1 і 2 розділу “C” цього Положення.
Власники із собаками, що одержали за результатами тестування згідно з розділом “B” цього Положення не менш 51 бала і успішно здали навички вправи 1 – 3 розділу “C” цього Положення, нагороджуються пам’ятним знаком.
Всі власники, що успішно пройшли тестування зі своїми собаками, одержують від КП сертифікати та жетони, зразки яких визначаються КП.
2. РОЗДІЛ “A” – ТЕСТ НА КОМПЕТЕНТНІСТЬ ДЛЯ ВЛАСНИКІВ СОБАК
Перелік питань
1. Нормативна база.
1.1. Права власників тварин.
1.2. Порядок реєстрації собак у м. Києві.
1.3. Правила поводження з собакою у громадських місцях.
1.4. Правила супроводу собаки до місць або зон вигулу.
1.5. Відповідальність власника собаки за шкоду, заподіяну майну або здоров’ю іншої особи.
1.6. Дії власника собаки у разі виникнення інциденту з укусом його собакою людини або тварини.
1.7. Перелік місць, в яких забороняється знаходитись з собакою.
1.8. Правила страхування відповідальності власника собаки за шкоду, заподіяну третій особі.
1.9. Правила транспортування собак громадським транспортом.
1.10. Перелік документів, які обов’язково повинні бути оформлені на собаку.
1.11. Дії власника собаки у випадку, якщо його собаку було загублено.
2. Умови утримування собак.
2.1. Вимоги до власника щодо обов’язкового щеплення його собаки. Від яких хвороб проводиться обов’язкове щеплення собак? Як часто потрібно проводити повторне обов’язкове щеплення?
2.2. Ознаки зараження собаки гельмінтами. Як часто потрібно проводити дегельмінтизацію собак?
2.3. Хвороби собак, які можуть бути небезпечними для людей. Їх загальні ознаки.
2.4. Ознаки захворювання собаки. Вимірювання температури у собак. Дії власника у разі виявлення у собаки ознак захворювання.
2.5. Дірофіляріоз. Ознаки і профілактика.
2.6. Ознаки захворювання собаки на бабезіоз (піроплазмоз). Дії власника у разі виявлення у собаки ознак цього захворювання.
2.7. Тепловий удар.
2.8. Перша допомога собаці у випадку порізів, проколів та інших подібних ушкоджень.
2.9. Умови утримання собак у багатоквартирних будинках або у вольєрах. Годування та поїння собаки. Мінімальна добова потреба у вигулі собаки. Моціон.
3. Поведінка собаки (загальні поняття).
3.1. Що треба робити, якщо Ваш собака почав бійку з іншим собакою?
3.2. Що треба робити, якщо на Вас напав інший собака?
3.3. Що треба робити, якщо на Вашого собаку напав інший собака?
3.4. Яким Ви бачите свого собаку наприкінці виховання?
4. Про що це говорить:
– ваш собака активно метляє хвостом;
– вишкірився;
– прищулив вуха;
– придібгав хвіст.
5. Які методи виховання тварин Ви знаєте?
6. Яким чином потрібно винагороджувати собаку?
7. Яким чином можна покарати собаку?
8. В яких випадках, на Вашу думку, собака може проявляти агресію?
9. Що, на Вашу думку, є спровокована і неспровокована агресія?
10. Адаптація собаки в умовах міста (загальні поняття).
3. РОЗДІЛ “B” – ЗАГАЛЬНА СЛУХНЯНІСТЬ СОБАКИ
Вправи виконуються на майданчику для дресирування собак або в природних умовах.
Максимальна кількість умовних балів – 60. Кожна вправа починається й закінчується у базовій позиції “Поруч” (собака сидить поруч зліва від власника).
Мінімум 40 балів потрібно, щоб учасник був допущений до розділу “C” цього Положення.
Забороняється використовувати засоби, що спонукують:
– ласощі;
– предмети гри.
Якщо власник через фізичне нездужання не може виконати ту або іншу частину вправи, то він повинен повідомити про це суддю до початку тестування.
Якщо фізичне нездужання власника не дозволяє вести собаку ліворуч, то в такому випадку собаку дозволяється вести аналогічно праворуч.
Дозволяється хвалити собаку після кожної виконаної вправи без використання засобів, що спонукують.
Команди можуть подаватися на будь-якій мові, але не повинні змінюватися в процесі здачі випробування.
Перед виконанням вправи 1 дресирувальник здає рапорт судді, під час якого собака повинен перебувати в наморднику біля ноги власника, після чого демонструється рукостискання судді, і в цей час собака повинен бути абсолютно спокійним. Якщо собака проявляє реакцію, то подальше проходження тестування припиняється.
Вправа 1. “Поруч на повідку” і демонстрація байдужості до пострілу – 15 балів.
Коли власник і собака демонструють вправу “Поруч на повідку”, мають бути зроблені мінімум 2 постріли (але не тоді, коли власник із собакою проходять через групу людей). При цьому собака повинен залишатися байдужим до звуку пострілів. Якщо собака демонструє панічний страх або агресивне поводження, то він негайно знімається з випробувань. Якщо собака демонструє певний острах або агресію до пострілів, залишаючись при цьому під контролем власника, то ця вправа вважається частково виконаною і відбувається відрахування балів.
Повний бал зараховується тільки тому собаці, що виявив себе абсолютно байдужим до пострілів.
Постріли повинні бути зроблені з відстані 15 кроків з 5-секундним інтервалом між двома пострілами. Рекомендується використовувати спортивний пістолет 6 – 9 мм калібру. Якщо в судді з’являються сумніви, то йому дозволяється зробити додаткові постріли, щоб протестувати собаку.
Постріли можуть бути зроблені тільки під час вправи “Поруч на повідку”.
Вправа 2. “Сидіти” під час руху – 10 балів.
Перед початком виконання власник знімає повідок.
З базової позиції власник і собака починають рух по команді “Поруч” уперед по прямій лінії. Пройшовши мінімум 10 кроків, власник дає команду голосом “Сидіти!”. Собака негайно повинен виконати команду, а власник, не змінюючи швидкості, проходить ще 20 кроків. Власник зупиняється й розвертається до собаки. За сигналом судді власник підходить до собаки й займає базову позицію (собака сидить поруч зліва від власника).
До 5-ти балів віднімається, якщо собака по команді “Сидіти!” лягає або встає.
Вправа 3. “Лежати!” під час руху й “До мене!” – 15 балів.
З базової позиції власник і собака починають рух по команді “Поруч” уперед по прямій лінії. Пройшовши мінімум 10 кроків, власник дає команду голосом “Лежати!”. Собака повинен швидко виконати команду, а власник проходить ще 20 кроків по прямій лінії, зупиняється й розвертається до собаки. Після знака судді власник підкликає собаку командою “До мене!”. Собака при підході повинен виявити зацікавленість і швидкість виконання команди, швидко підбігти та близько сісти прямо перед власником.
По команді “Поруч!” собака повинен швидко зафіксувати себе в базовій позиції (собака сидить зліва від власника).
До 5-ти балів знімається, якщо по команді “Лежати!” собака сідає або зупиняється стоячи, враховуючи те, що друга частина вправи – команди “До мене!” і “Поруч!” – виконана коректно і без помилок.
Вправа 4 (на витримку). “Лежати” при відволікаючих обставинах – 20 балів.
Перед тим, як інший власник із собакою готуються почати вправу по слухняності згідно з вправою 2 цього розділу, перший власник дає собаці команду “Лежати!” у місці, зазначеному суддею. Після цього власник відходить від собаки на 20 кроків, не залишаючи поруч ніякого предмета (повідок та ін.). Власник повинен спокійно стояти спиною до собаки.
Собака залишається лежати, поки інший собака не закінчив вправи 2 і 3 цього Положення. Після закінчення вправи 3 за сигналом судді власник підходить до собаки й займає базову позицію, після чого дає собаці команду “Сидіти!”.
Власник не повинен рухатися, знаходячись в зазначеному місці, поки суддя не попросить його забрати собаку.
Рухи власника, замаскована допомога собаці, а також зміна собакою лежачого положення розглядаються суддею як помилки і приводять до відрахування балів. Бали знімаються, якщо собака сідає або встає з лежачого положення, при цьому залишаючись у зазначеному місці. Якщо собака відходить більш ніж на 3 метри від призначеного місця до того, як інший собака закінчив вправу 3 цього розділу, то відбувається часткове відрахування балів. До 5-ти балів знімається, якщо собака піднімається з лежачого положення під час підходу власника до собаки.

4. РОЗДІЛ “C” – ПОВОДЖЕННЯ СОБАКИ В МІСЬКИХ УМОВАХ
Вправи повинні бути виконані по можливості в міських умовах або в максимально наближених до міських. Присутні тільки суддя із секретарем і учасник із собакою.
За результатами тестування згідно з цим Положенням бали не нараховуються. Загальне враження судді по поводженню собаки в міських умовах є вирішальним чинником у визначенні: чи здано тестування згідно з цим Положенням.
Суддя може ухвалити рішення щодо проходження собакою тестування даного розділу згідно з цим Положенням в наморднику.
Вправа 1. Поводження собаки в умовах міста.
За сигналом судді власник із собакою на повідку йдуть вулицею (дорогою). Суддя знаходиться за ними на певній дистанції. Собака повинен йти поруч із власником (зліва від власника, поруч з коліном). Собака не повинен відхилятися або забігати вперед.
Собака не повинен реагувати на рух машин, пішоходів і т. п.
Людина пробіжить повз собаку. Потім велосипедист проїде повз собаку, і він не повинен звертати увагу на цих людей. Пробіжка пішохода й проїзд велосипедиста демонструються з боку собаки. Після цих вправ дресирувальник підходить до судді, потискає йому руку й розмовляє з ним. Під час бесіди собака може сидіти, лежати або стояти.
Вправа 2. Поводження собаки в ускладнених умовах.
По сигналу судді власник разом із собакою рухаються крізь сильний пішохідний потік. Під час руху власник повинен двічі зупинитися. Перший раз собака по команді сідає, другий раз собака по команді лягає. Собака повинен виконати ці команди. Під час цієї вправи повинні бути чутні різні міські шуми, такі як шум проїжджаючого поїзда, автомобілів, гудки, сирени і т. п.
Собака повинен спостерігати за власником і залишатися спокійним і зібраним.
Місцем для цієї вправи можуть бути залізнична станція, автобусна зупинка, спортивна арена і т. п. (дозволяється симулювати міські умови, використовуючи для цього транспортні засоби, місця для паркування автомобілів тощо).
Вправа 3. Поводження собаки, залишеної без власника.
По сигналу судді власник разом із собакою починають рух по пішохідній доріжці. Пройшовши невелику відстань, власник прив’язує собаку до паркану, стовпа і т. п. Після цього власник ховається й перебуває поза полем зору собаки протягом 2-х хвилин. У цей час інший учасник із собакою проходять по тій же доріжці повз прив’язаного собаку на відстані 15-ти кроків від нього.
Собака, що проходить тестування, повинен залишатися спокійним і зібраним (собака, який рухається, не повинен бути агресивним стосовно інших собак).

Бажаємо Вам успіхів!!!)

Поділитися:

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде оприлюднена. Обов'язкові поля для заповнення позначені *