Хочете здоров’я та легкості – приймайте котика. Щодня. У максимальних дозах.

Вони м’які, пухнасті, грайливі, у них розкішні хвости і заспокійливо розкотисте муркотіння. Навіть фото або відео з котиками здатні моментально підвищити настрій! Але існує ще декілька серйозних причин якомога швидше стати котовласником.

  1. Серце скаже вам спасибі

Кішка, яка зустрічає вас удома і муркоче на колінах вечорами, – відмінний спосіб знизити рівень щоденного стресу. А де менше стресу, – там менше навантаження на серце і судини.

Загалом, не дивно, що ризик смерті від серцево-судинних захворювань у власників цих хвостатих істотно нижче, ніж у тих, хто не додумався завести кота.

У цьому питанні вчені досить категоричні: придбання буркітливого звіра вони називають прекрасним стратегічним рішенням для тих, хто турбується про здоров’я серця.

  1. М’язи і кістки стануть міцнішими

Ні-ні, для цього зовсім не доведеться носити розгодованого Василька (або Мурку) на руках. Міцні м’язи і кістки додаються до кожного кота, навіть самого худого і дрібного. Від вас вимагається лише регулярно гладити звіра, щоб він муркотів.

Муркотіння – це звуки на частоті 20-140 Гц. Дослідження доводять, що частоти у діапазоні 18-35 Гц покращують рухливість суглобів і м’язів після травм, а також здатні загоювати мікротравми і запобігати м’язову атрофію. Це називається біомеханічною стимуляційною терапією.

Взяли кошеня – вважайте, обзавелися приладом для ефективної фізіотерапії. А ще він, «прилад», вам радіє.

  1. Якщо ви чоловік, у вас буде більше прихильниць

Факт: жінок приваблюють чоловіки, які мають домашніх тварин. Більше 90 % одиноких панночок щиро вважають, що такі кавалери дбайливіші і цікавіші, а тому охоче погоджуються на побачення.

  1. Ви прокачає навички спілкування

Дослідники з Міссурійського університету виявили, що діти, які страждають аутизмом, набували навичок соціальних взаємодій набагато краще, якщо у них була яка-небудь домашня тваринка, кішка у тому числі.

По суті, коти пробуджують інтерес до оточуючих людей і покращують здібності до спілкування. Хороший план не тільки для малюків-аутистів, а й для всіх, хто страждає від власних замкнутості і сором’язливості.

  1. Знизиться ризик підхопити інфекцію

Вусатий-смугастий домашній вихованець допомагає зміцнити імунну систему немовлят. Зокрема, ефективно налаштувати її на захист від респіраторних захворювань. Також кішка в будинку здатна знизити ризик виникнення гастроентериту у дітей.

  1. І алергії не буде

Якщо у вас немає алергії на кішок, вихованець допоможе більш успішно протистояти іншим подразникам. Цей зв’язок доведений. В усякому випадку, на прикладі дітей. Чим активніше і частіше дитина контактує з «мугикаючим», тим менше ймовірність, що у неї буде алергія або астма.

  1. Психічне здоров’я покращиться

Кілька років тому авторитетна британська компанія Cats Protection опитала більше 600 чоловік, серед яких були як власники кішок, так і люди, які не мають домашніх тварин взагалі. Частина опитаних страждала всілякими психічними розладами.

Вчені проаналізували відповіді і дійшли висновку: 87 % з тих, у кого були кішки, стверджували, що вусатий-смугастий вихованець благотворно впливає на їх психологічне самопочуття. А 76 % ще додали, що кішка допомагає їм краще справлятися з повсякденними стресами.

  1. Ви не будете страждати від самотності

Протягом життя кожен з нас переживає періоди самотності і соціального відторгнення. Вони можуть бути пов’язані, наприклад, з переїздом у незнайоме місто або країну, втратою улюблених і друзів. Почуття самотності, що виникає при цьому, часом настільки велике, що хочеться опустити руки.

Домашній вихованець – істота, яка змушує власника організовувати своє життя: піклуватися, годувати, вчасно чистити лоток. А в результаті людина відчуває власну потрібність і продовжує жити далі, незважаючи ні на що.

  1. Станете розумнішими

Зв’язок тут непрямий, але він все ж таки є. Дослідження підтверджують, що власники кішок в середньому мають більш високий коефіцієнт інтелекту, ніж господарі собак. Крім того, вони більш незалежні, врівноважені і володіють глибоким внутрішнім світом.

  1. І будете краще спати

Опитування серед пацієнтів, які страждають розладами сну, дають цікавий результат: якщо домашній вихованець – та ж кішка – знаходиться в спальні або навіть у ліжку, сон стає більш спокійним, глибоким і умиротвореним. На це вказують понад 40 % опитаних.

Як вважає фахівець зі сну з Клініки Mейo Лоїс Кран (Lois Krahn), кішка схожа на ефективне і абсолютно нешкідливе заспокійливе, яке можна прописати практично всім.

Поділитися:

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде оприлюднена. Обов'язкові поля для заповнення позначені *