Підготувати собаку до спокійного сприйняття війни неможливо, вона не усвідомлює природи вибухів і в будь-якому випадку буде їх боятись. Але можливо привчити тварину реагувати спокійніше на певні подразники (звуки сирени, вибухи, пересування до укриття), і для цього наша команда проведе безкоштовні групові заняття для собак і їх господарів, взяти участь в яких зможуть всі охочі. Перше тренування – вже 29 травня, місце проведення буде оголошено додатково, слідкуйте за нашими анонсами.
А поки ми розповімо про найпоширеніші помилки, яких припускаються власники собак щодо своїх улюбленців.
Помилка перша: надто зосереджуватись на собачому страху
Деякі господарі, щойно тварина хоч трохи злякається, відразу оточують її своєю турботою, найчастіше надмірною і невиправданою. Звісно, це не стосується моментів, коли мова йде про виживання і ситуацій, коли треба рятуватись якомога швидше. Та в більшості випадків зайва тривожність господарів шкодить тварині. Собака привчається привертати до себе увагу в такий спосіб і з кожним подібним випадком лякається ще більше.
Як вирішити проблему?
Прикладом має стати сам господар. Щоб привчити собаку спокійніше реагувати на подразники – демонструйте спокій під час впливу шумових подразників так, ніби нічого не трапилось. Цим ви створите потрібні асоціації у собаки.
Помилка друга: тягнути собаку за повідець у момент стресу
Якщо тягнути й без того налякану собаку за повідець – її рівень стресу лише збільшиться.
Як вирішити проблему?
Якщо собака злякалась та стоїть на місці або кудись сховалась – не намагайтесь тягнути її за повідець, а трішки зачекайте (секунд 20-30), після чого голосом мотивуйте собаку до вас підійти. Так собака заспокоїться швидше і зрештою сама вирішить до вас підійти. Звісно, подібна навичка вимагає відпрацювання, але воно того варте – ви привчите собаку у стресових ситуаціях рухатись до вас, а не навпаки.
Помилка третя: покарання собаки через переляк в критичній ситуації
Неймовірно, але факт: є господарі, які вірять, що для зменшення переляку тварини треба її насварити чи покарати. Але такий підхід неприпустимий, він дає зворотній ефект. Тому запам`ятайте, що найкращий спосіб заспокоїти тварину – власний спокій, регулярні тренування та вибудова відносин, заснованих на довірі.
Як це відпрацьовувати?
По-перше, всі тренування “на спокій” мають відбуватись у спокійний час. Приділяйте 15-20 хвилин на тренування з активностями, так ви зможете підтримувати емоційне позитивне насичення у собаки, що на контрасті зі звичайним побутовим життям дозволить тварині довіряти власнику в критичній ситуації. Тренування мають проводитись обов`язково за активної участі власника, лише так можна привчити тварину довіряти саме вам.
Помилка четверта: розраховувати на виконання команд або тримати тварину без повідця під час руху в укриття.
Якщо увімкнена сирена, то не варто розраховувати, що тварина буде виконувати команди так, ніби нічого не відбувається. А якщо ще й додаються вибухи – то собака в стані афекту може вирватись від господаря і втекти дуже далеко (це постійно відбувається під час новорічних свят).
Як вирішити проблему
Намагайтесь проходити шлях до укриття щоразу під час прогулянки, щоб у собаки створювалась нейтральна (без переляку) асоціація руху в цій місцевості. Ну і звісно ж, тримайте міцно повідець під час повітряних тривог чи, не дай Боже, обстрілів. Але не тягніть тварину, пам`ятайте про “другу помилку