Реестрація тварин – це механізм їхнього захисту

Не так давно прокотилося дуже емоційне обговорення у соціальних мережах законопроекту № 7220, який зобов’язує власників тварин реєструвати своїх домашніх улюбленців. Бурхливі дискусії свідчать про те, щоця тема досить актуальна для нашого суспільства.
Є один цікавий момент – проект закону запозичений з німецького законодавства, де він працює багато років практично “на відмінно”. Але, на початку його запровадження у Німеччині це також був не популярний метод. При впровадженні чогось нового часто виникають непорозуміння, засудження та протести людей. Однак, нам всім треба зважити і озирнутися. Інакше ми ніколи не станемо жити краще. Згадайте, відвідуючи Європу, ми звертаємо увагу, що люди живуть там добре, а все тому, що вони дотримуються запроважджених там законів. Спроба в нашій країні розпочати те, що добре працює в багатьох країнах Європи, можна сміливо назвати зоозахисною реформою і в Україні. 
Хто б там що не говорив, але ми маємо піклуватися про тих, кого ми приручили, про тих, хто не може сам себе захистити. В першу чергу і найважливе, — реєстрація тварин дисциплінуватиме їх власників. Таким чином «брати наші менші» легалізуються та отримають захист від легковажних господарів, які вигнали тварину на вулицю. Наприклад, власник домашнього песика чи кота у країнах Європи, що вигнав її з оселі,кваліфікується як жорстоке поводження з тваринами і карається великим штрафом. По закону, якщо у країнах Європи власник не може утримувати тварину вдома, він везе її у притулок для тварин. Ці речі там вважаються елементарними і є повагою до державного управління та прав тварин. Є прийнятий закон, і люди дотримуються його в цивілізованих країнах.
Відповідно до діючих норм у столиці України, щоб зареєструвати домашнього улюбленця, власнику кота чи собаки необхідно звернутися до держвного Комунального підприємства “Київська міська лікарня ветеринарної медицини”. Інформацію про домашнього улюбленця та його господаря співробітники центру вносять до єдиного електронного реєстру домашніх тварин та роблять відмітку у ветеринарному паспорті тварини. Зрозуміло, що під час реєстрації разом з господарем обов’язково повинна бути присутня і тварина. Згідно із законопроектом, плата за реєстрацію тварини у електронному реєстрі дещо зміниться, хоч і залишиться відносно невеликою, трохи менше 180 грн. Вартість реєстрації прив’язана до прожиткового мінімуму. Обов’язково потрібний паспорт власника та документи у випадку наявності будь яких соціальних пільг.
Порядок оформлення реестрації досить простий: працівник служби вносе до комп’ютеру фотографії і докладний опис тварини. Процедура реестраціїї – одноразова. Після чого власнику повідомляється довічний порядковий номер тварини, який необхідно прикріпити до нашийника домашнього улюбленця. Це стосується не тільки собак, але і домашніх котів. До відповідної бази мають потрапити усі тварини, віком від двох місяців народження.
Реєстрація та чіпування домашніх тварин – це норми цивілізації, на яку ми орієнтуємося. І тепер, найголовніше – якщо собака чи кіт загубиться, власник одразу може звернутися із заявою до Служби обліку та реєстрації тварин за тел. 497-65-23. І отримати професійну відповідну допомогу у пошуках свого домашнього улюбленця. За наявності реестраціїї, чіпа шанси відшукати загублену тварину — збільшуються в рази! 
Відтоді як сучасні європейські методи реестрації домашніх тварин, які добре працюють в країнах Європи, будуть діяти і в Україні, тоді люди кілька разів подумають, – а чи готові вони заводити кота чи собаку, чи мають кошти на годування та лікування тварини? Бо вуса, лапи, хвіст – це не документи, із впровадженням обов’язкової реєстрації тварин відповідальність власника абсолютно змінеться в сторону захисту тварин. Як відомо – ми відповідальні за тих, кого приручили!
Поділитися:

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде оприлюднена. Обов'язкові поля для заповнення позначені *