Що закладено в офіційних правилах про вигул домашніх улюбленців? Простою мовою про головне!

Гуляти з домашнім улюбленцем на вулиці завжди задоволення. Для людини це той час, коли голова відпочиває від думок, для тіла – це звісно користь свіжого повітря та фізичний рух. Для домашньої тварини вигул не тільки природня справа, це теж повітря, рух, підвищення гарного настрою та емоційного стану.

Коли дома живе домашній улюбленець, його власнику не завадять знання Положення про функціонування місць та зон для вигулу тварин, затвердженого рішенням Київради від 25.10.2007 № 1081/3914, бо всі ми живемо у соціумі. Відповідно до норм цього Положення місця для вигулу домашніх тварин визначаються на відстані не менше ніж 40 метрів від житлових будинків, дитячих та спортивних майданчиків.

Протягом останніх років наша столиця забудовується новими будинками, а домашнім улюбленцям (така вже у них природа), треба десь гуляти. Зменшення відстані майданчиків для вигулу тварин у щільно забудованих районах столиці в останні роки погоджується по районах з Головним управлінням контролю за благоустроєм. Виходу мало, тому Положення і допускають, що у центральних частинах міста з великою кількістю населення та щільною забудовою майданчики для вигулу тварин можуть зменшуватися. У місцях вигулу тварин одночасно кількість їх на майданчику повинна бути не більше 10-ти одноразово. В офіційних Положеннях наголошується, що площа зони для вигулу для тварин на територіях столичних парків та скверів не повинна бути менша ніж 30 відсотків.

В ЗОНІ ВИГУЛУ НЕОБХІДНО ДОТРИМУВАТИСЬ ТАКИХ ПРАВИЛ:

  • власники собак потенційно небезпечних порід мають право вигулювати цих собак без повідка та намордника при наявності тестування за програмою “Собака-компаньйон”, що засвідчує спеціальний жетон;
  • власники собак, породи яких визнані як небезпечні, не мають права вигулювати цих собак без повідка та намордника.

Як відомо, зручно коли місця та зони для вигулу собак піщано-земляні, гравійно-піщані, або коли росте трава. В Положеннях це включено. Всі місця та зони для вигулу тварин за встановленими правилами повинні бути обладнані спеціальними попереджувальними знаками і табличками, де є назви та телефони установ, які відповідають за їх технічний та санітарний стан. Якщо ніхто з міських бешкетників не зруйнував їх та не викинув, це дуже добре, бо як відомо різні люди серед нас є.

Буває багато критики, та ідеально в житті не буває, тому вже по обставинах необхідно відшукувати “золоту середину”. Коли територія замала, тоді за Положенням дозволяється вигулювати собаку на прибудинкових територіях з тильної або технічної сторони будинку. У зоні вигулу тварин забороняється запускати салюти і фейєрверки, розводити вогнища, вживати спиртні напої, бо це може призвести до травмування тварин і виникнення конфліктних ситуацій серед людей.

Коли власники домашніх улюбленців будуть дотримуватися офіційно установлених “Положень про функціонування місць та зон для вигулу тварин”, буде все добре, бо чистота та порядок звісно залежить тільки від людей.

Поділитися:

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде оприлюднена. Обов'язкові поля для заповнення позначені *