Собаки, кішки, як і люди, старіють, і у цей період тварині потрібен особливий догляд

Зрілий вік вихованця – велика відповідальність для дбайливого власника.
Старіння неможливо зупинити, але як процеси будуть відбуватись саме у вашого вихованця, багато в чому залежить від умов утримання, харчування, фізичних навантажень. За несприятливих факторів воно буде протікати швидше і важче. Так само як і в людей, у тварин починаються порушення функціонування органів і систем. Як правило, у собак і кішок відбуваються подібні процеси. У цей період від власника фактично залежить тривалість життя улюбленця.
Перш за все, з приходом старості у тварин порушується робота імунної системи, яка вже не так активно захищає організм від вірусів і хвороб. Знижується не лише загальний, а й клітинний імунітет.
ℹАби підтримати імунну систему тварини, дотримуйтеся таких порад:
🔹️організуйте збалансоване харчування (без надлишку жирів, адже активності менше) та його режим;
🔹️регулярно та вчасно робіть необхідні щеплення;
🔹️час від часу проводьте дегельмінтизацію. Від роботи кишківника багато в чому залежить рівень імунітету;
регулярно гуляйте із твариною, заважаючи на її фізичні можливості у цей період.
Потурбуйтеся про фізичний комфорт чотирилапого – тварині потрібно зручне, м’яке спальне місце, де вона могла б затишно відпочивати. Якщо у тварини хворі суглоби, це не забаганка, а необхідність. Місце має бути тихим і теплим, якнайдалі від протягів.
Переконайтесь, що у вашого друга є повноцінний доступ до ємності зі свіжою питною водою, щоб літній або хворій тварині не довелося долати великі відстані. Адже у цей період сил для енергійного руху все менше, процеси уповільнюються.
У кожної тварини життя протікає по-різному. Хтось із домашніх чотирилапих може прожити 15-20 років. А хтось – старенький вже у 5 років, і перші проблеми зі здоров’ям, пов’язані з віковими змінами, проявляються вже тоді. Приймаючи рішення взяти тварину, варто пам’ятати, що за 5-10 років її активність почне згасати, і потрібно буде більше уваги та піклування.
Найпоширеніші хвороби літніх вихованців – ожиріння, зниження когнітивних здібностей мозку, артрити, хвороби зубів, цукровий діабет, онкологія, проблеми з нирками і печінкою.
Кращий спосіб допомогти вихованцю – відвідати ветеринарного лікаря при перших ознаках недуги. Із настанням старшого віку це варто робити регулярно. Планові огляди допоможуть своєчасно діагностувати хвороби на ранніх стадіях та попередити їх.

Поділитися:

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде оприлюднена. Обов'язкові поля для заповнення позначені *