Звітність

Звіт про хід виконання

Київської міської цільової програми контролю
за утриманням домашніх тварин та регулювання чисельності
безпритульних тварин гуманними методами на 2017-2019 роки
КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» м. Києва

за I півріччя 2019 року

 1. Оцінка ефективності виконання

КП «КМЛВМ» є основним виконавцем Київської міської цільової програми контролю за утриманням домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на 2017-2019 роки (далі Програма) за напрямами діяльності:

 

1.1. Забезпечення стерилізації та вакцинації безпритульних тварин у т. ч. тварин, що знаходяться під опікою.

 

У напрямку контролю за кількістю безпритульних тварин та задля забезпечення заходів щодо запобігання занесенню та розповсюдженню заразних для людей та тварин захворювань, зменшення чисельності безпритульних тварин гуманними методами, захисту соціально незахищених верств населення під час надання ветеринарних послуг, КП «КМЛВМ» за I півріччя 2019 року:

 • проведено стерилізації / кастрації 4112 безпритульній тварині (зокрема стерилізовано 656 сук, кастровано 118 кобелів, стерилізовано 2622 кішки та кастровано 716 котів);
 • на базі ветеринарних лікарень по вул. Електротехнічній, 5а та вул.Ярославській, 13а забезпечено післяопераційне утримання 848 безпритульних тварин (а саме: 315 сук, 67 кобелів, 417 кішки та 49 котів);
 • проведено кліпсування та татуювання;
 • вакциновано проти сказу 4099 безпритульних тварин (зокрема 651 сука, 117 кобелів, 2617 кішка та 714 котів);
 • надано ветеринарну допомогу 302 безпритульним тваринам (175 сукам, 94 кобелям, 21 кішкам та 12 котам);
 • проведено операцій 70 травмованим безпритульним тваринам (35 сукам, 16 кобелям, 17 кішкам та 2 котам);
 • надано лабораторно-діагностичних послуг 653 безпритульній тварині (206 сукам, 280 кобелям, 108 кішкам та 59 котам).

 

1.2. Створення сприятливих умов для співіснування людей та тварин у місті.

 

З метою забезпечення безпечного співіснування людей та тварин, зменшення кількості безпритульних тварин у м. Києві гуманними методами, а також зниження соціальної напруги, бригадами з відлову протягом I півріччя 2019 року здійснено вилов та повернуто під опіку на місце вилову (у тому числі за зверненням опікунів) безпритульних тварин, що знаходяться на території м. Києва у загальній кількості 610 голови. Прилаштовано 516 безпритульні тварини під опіку.

З метою утримання підконтрольного санітарно-епідеміологічного стану у місті Києві здійснювались: протиепізоотичні заходи, збирання трупів загиблих тварин, кремація трупів загиблих тварин та інших біологічних відходів, вирішення питань у разі виникнення надзвичайних та конфліктних ситуацій пов’язаних з тваринами. За I півріччя 2019 року зібрано та утилізовано трупів загиблих тварин у кількості 130 одиниць.

У рамках реалізації заходів із запобігання розповсюдженню небезпечних збудників та можливих випадків спільних для людей та тварин захворювань, виникненню небезпечного екологічного та санітарно-епідеміологічного стану в місті, було створено та ефективно функціонує «Притулок для тварин», що здійснює утримання безпритульних тварин, а у разі необхідності – надає ветеринарну допомогу, здійснює лікування, стерилізацію, вакцинацію, реєстрацію та прилаштування безпритульних тварин. Протягом I півріччя 2019 року середня кількість тварин, що знаходилась на утриманні – 405 голів. В Притулку за цей час було вакциновано проти сказу 351 тварина.

 

1.3. Забезпечення контролю у сфері утримання домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами, здійснення просвітницької діяльності.

 

Програмою передбачено посилення контролю за додержанням правил утримання домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами, вдосконалення правил утримання домашніх тварин та поводження з безпритульними тваринами в місті, створення системи контролю за порушеннями правил утримання домашніх тварин, формування свідомості та належного рівня відповідальності громадян щодо дотримання вимог правил утримання тварин та гуманного поводження з тваринами, впровадження концепції «Культурний вигул тварин у місті» тощо.

Проведено 13 інформаційно-просвітницьких заходів, зокрема:

– 18.02.19, 28.02.19, 18.05.2019 спільну інформаційно – просвітницьку роботу на фестивалях громадського бюджету з авторами щодо втілення у життя проектів та обговорення Правил утримання домашніх котів та собак у місті Києві;

– 12.03.19, 21.03.19, 27.03.19 та 24.05.19 екскурсії школярам щодо роз’яснення питань гуманного погодження з тваринами;

– 19.03.19 – 19.04.19 інформаційно-просвітницькі заходи щодо роз’яснень Правил утримання тварин в м. Києві та питань небезпеки сказу тварин;

– з метою привернення уваги до проблеми безпритульних тварин, їх прилаштування та пропагування гуманного поводження з тваринами проведено інформаційно-просвітницьку роботу на фестивалях: 08.06.19 «Зустрінь друга» та 15.06.19 «Київ Зоо Фест».

Важливою частиною роботи КП «КМЛВМ» є популяризація, пропагування та формування правосвідомості у громадян через ведення сайту https://www.kmlvm.com.ua/ у мережі Інтернет; розробку соціальної реклами; медіа-проектів.

З метою адопції безпритульних тварин (прилаштування у сім’ї до відповідальних власників) розроблені макети соціальної реклами та у співпраці з КП «Київреклама» та КП «Київський метрополітен» в рамках концепції «КИЇВ СМАРТ СІТІ 2020» здійснений проект по розміщенню метролайтів на станціях метрополітену (на станціях пересадок пасажирів з метою максимально можливого охоплення рекламної аудиторії) протягом 01-02.2019 року.

Підготовлений у 2018 році проект регуляторного акта – рішення Київської міської ради «Про внесення змін та доповнень до рішення Київської міської ради від 25.10.2017 №1079/3912 «Про врегулювання питань утримання та поводження з собаками і котами в м. Києві» оприлюднений 02.10.2018 (у спосіб, передбачений статтею 13 цього Закону) шляхом розміщення на офіційній сторінці Київської міської влади в мережі Інтернет www.kyivcity.gov.ua для отримання зауважень та пропозицій строком на 1 місяць.

Інформація про враховані зауваження (пропозиції), а також інформація про неврегульовані розбіжності з мотивованим відхиленням була передана суб’єкту подання – постійній комісії Київської міської ради з питань екологічної політики 19.02.2019.

Враховуючи великий суспільний резонанс, пов’язаний з підготовкою нової редакції Правил, та те, що велика кількість зауважень продовжує надходити до розробника поза межами встановленого строку, розробник не виключає можливості прийняття спільного з постійною комісією Київської міської ради з питань екологічної політики рішення про підготовку нової редакції Правил із урахуванням усіх зауважень та з організацією громадських слухань.

Завдяки вжитим організаційним заходам (у т. ч. шляхом підтримання «гарячої лінії»), протягом звітного періоду згаданий підрозділ розглянув 2201 звернення та скарги, отриманих від фізичних та юридичних осіб та надав консультації. Проводилась робота з рейд-перевірки, складання актів щодо порушення правил утримання тварин у загальній кількості 166 од. Виявлено тварин, які мають власника та не були зареєстровані у кількості 47 одиниць. Здійснено реєстрацію та взято на облік 612 домашні тварини, що має власника.

Проведено комплексну роботу з реєстрації опікунів та укладено 153 договорів про співпрацю, видано посвідчення опікуна.

 

1.4. Забезпечення будівництва закладів по поводженню з тваринами.

 

КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» – визначено основним виконавцем заходу: Будівництво та облаштування притулку для утримання безпритульних тварин (Центр захисту тварин) на вулиці Автопарковій у Дарницькому районі.

У 2018 році отримані: ТУ на приєднання до газорозподільчих мереж, водопостачання, каналізування об’єкту, ТГП план М1:2000; інформація про концентрації в атмосфері, повітрі; від ТОВ “СВ ПРОЕКТ” – проектна документація на будівництво. Коригування. Стадія “П” із позитивним експертним звітом щодо розгляду проектної документації; «Проект підготовчих робіт» об’єкту: “Будівництво “Центру захисту тварин на вулиці Автопарковій у Дарницькому районі м. Києва” із позитивною експертною оцінкою.

З ТОВ “Проектна компанія “АРКОН” укладено договір від 25.06.19 №25-06-2019-02 на розроблення проектної документації. Стадія Р коригування.

14.05.19 повторно оголошено відкриті торги на «Виконання підготовчих робіт по об’єкту «Будівництво центру захисту тварин по вулиці Автопарковій у Дарницькому районі и. Києва.»

 

Фактично за І півріччя 2019 року на виконання Програми залучено 10 305,594тис. грн. коштів загального фонду бюджету м. Києва. Слід зазначити, що частина витрат, фактично понесених наприкінці ІІ кварталу 2019 року буде сплачена в наступному кварталі, що призвело до зменшення частки матеріальних затрат та інших операційних витрат у звітному періоді по Підприємству в цілому.

Також, за даний період 2019 року Підприємством було витрачено на виконання заходів Програми коштів небюджетних джерел у сумі 100,690 тис. грн., зокрема:

– коштів благодійної допомоги у сумі 89,988 тис. грн. (безкоштовно отримано: заморожені тушки курячі та інші продукти харчування для тварин на загальну суму 13,850 тис. грн.; 1 300 кг фаршу кормового для тварин на загальну суму 13,0 тис. грн.; 1500 кг супового набору індичого для тварин на загальну суму 15 тис. грн.; 8 635,17 кг м’ясопродуктів та хрящів свинячих на 43,175 тис. грн.; каплі «Рекс та Муся» на загальну суму 4,704 тис. грн. та т.і.);

– коштів отриманих від надання платних послуг Підприємством у сумі 10,710тис.грн. на модернізацію вольєрів для тварин у Притулку для тварин та виготовлення пластикових карток – посвідчень опікуна.

 1. Пропозиції щодо забезпечення подальшого виконання

 

– стерилізація безпритульних тварин за заявками опікунів;

– профілактика зооантропонозних захворювань серед безпритульних тварин (обов’язкові щорічні щеплення проти сказу);

– післяопераційна перетримка безпритульних тварин до 10 діб (умови для реабілітації тварин після стерилізації);

– збільшення надання лікувально-діагностичних послуг; проведення оперативного втручання безпритульним тваринам у ургентних випадках;

– утримання та поточне обслуговування, надання пропозицій щодо модернізації інформаційної системи Реєстр домашніх тварин;

– розширення функціональної діяльності Служби утримання безпритульних тварин;

– введення в структуру Підприємства служби патоморфології з метою збору доказової бази в разі жорсткого поводження з тваринами та у межах співпраці із Національною поліцією;

– забезпечення роботи «гарячої лінії» у цілодобовому режимі;

– формування бригади «Швидкої допомоги», придбання та комплектація спецавтомобілю задля надання невідкладної швидкої допомоги безпритульним тваринам;

– проведення експертної оцінки об’єкту незавершеного будівництва міського кладовища для тварин у складі колумбарію з надмогильником для захоронення тварин, крематорію, АТП та господарських приміщень біля ТЕЦ-6 у Деснянському районі та коригування проекту на підставі експертних висновків;

– отримання проектної документації (РП) на будівництво об’єкту «Будівництво Центру захисту тварин на вул. Автопарковій у Дарницькому районі» та проведення підготовчих робіт.

Очікувані результативні показникиІ півріччя 2019 рік
Передбачено міською цільовою програмоюФактично виконано% виконання
Кількість, одКількість, од
 Забезпечення стерилізації та вакцинації безпритульних тварин у т.ч. тварин, що знаходяться під опікою
1Cтерилізація  безпритульних тварин, в т.ч.:6 0004 11269
собаки774
сука656
кобель118
коти3 338
кішка2 622
кіт716
2Вакцінація проти сказу  безпритульних тварин6 0004 09968
3Перетримка після стерилізації безпритульних тварин2 80084830
4Операції травмованих безпритульних тварин5070140
5Лабораторно-діагностичне обстеження безпритульних тварин500653131
6Надання ветеринарної допомоги безпритульним тваринам100302302
Створення сприятливих умов для співіснування  людей та тварин у місті
1Вилов безпритульних тварин1 20061051
2Прилаштування безпритульних тварин  під опіку, в т.ч.:300516172
собаки228
коти288
3Збір та утилізація трупів загиблих тварин22013059
4Утримання тварин протягом 365 діб в притулку (середня кількість тварин за період)50040581
5Проведення вакцинації 1 тварини80035144
Забезпечення контролю у сфері утримання домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами, здійснення просвітницької діяльності.
1Інформаційно-просвітницькі заходи513260
2Розглянутих звернень та скарг, отриманих від фізичних та юридичних осіб3 3002 20167
3Складання актів щодо порушення правил утримання тварин35016647
4Облаштування собачих вбиралень1001818
5Виявлення тварин, які мають власника та не були  зареєстровані1004747
6Кількість тварин що мають власника, яких взято на облік, од.2 00061231
7Кількість зареєстрованих опікунів, од.80153191
8Кількість зареєстрованих та ідентифікованих тварин “Куренівський ринок”30013846

Звіт про хід виконання
Київської міської цільової програми контролю
за утриманням домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на 2017-2019 роки
КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» м. Києва
за 2018 рік

КП «КМЛВМ» є основним виконавцем Київської міської цільової програми контролю за утриманням домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на 2017-2019 роки (далі Програма) за напрямами діяльності:

 

 1. Забезпечення стерилізації та вакцинації безпритульних тварин у т. ч. тварин, що знаходяться під опікою.

 

У напрямку контролю за кількістю безпритульних тварин та задля забезпечення заходів щодо запобігання занесенню та розповсюдженню заразних для людей та тварин захворювань, зменшення чисельності безпритульних тварин гуманними методами, захисту соціально незахищених верств населення під час надання ветеринарних послуг, КП «КМЛВМ» за 2018 рік:

 • проведено стерилізації / кастрації 8831 безпритульній тварині (зокрема стерилізовано 2215 сук, кастровано 324 кобелів, стерилізовано 4936 кішки та кастровано 1356 котів);
 • на базі ветеринарних лікарень по вул. Електротехнічній, 5а та вул.Ярославській, 13а забезпечено післяопераційне утримання 2208 безпритульних тварин (а саме: 1483 сук, 202 кобелів, 469 кішки та 54 котів);
 • проведено кліпсування та татуювання;
 • вакциновано проти сказу 8775 безпритульних тварин (зокрема 2182 сук, 316 кобелів, 4925 кішок та 1352 котів);
 • надано ветеринарну допомогу 447 безпритульній тварині (173 сукам, 111 кобелям, 123 кішкам та 40 котам);
 • проведено операцій 137 травмованим безпритульним тваринам (61 суці, 37 кобелям, 28 кішкам та 11 котам);
 • надано лабораторно-діагностичних послуг 1001 безпритульній тварині (426 сукам, 271 кобелям, 208 кішкам та 96 котам).

 

 1. Створення сприятливих умов для співіснування людей та тварин у місті.

 

З метою забезпечення безпечного співіснування людей та тварин, зменшення кількості безпритульних тварин у м. Києві гуманними методами, а також зниження соціальної напруги, бригадами з відлову протягом 2018 року здійснено вилов та повернуто під опіку на місце вилову (у тому числі за зверненням опікунів) безпритульних тварин, що знаходяться на території м. Києва у загальній кількості 1274 голови. Прилаштовано 578 безпритульні тварини під опіку.

З метою утримання підконтрольного санітарно-епідеміологічного стану у місті Києві здійснювались: протиепізоотичні заходи, збирання трупів загиблих тварин, кремація трупів загиблих тварин та інших біологічних відходів, вирішення питань у разі виникнення надзвичайних та конфліктних ситуацій пов’язаних з тваринами. За 2018 рік зібрано та утилізовано трупів загиблих тварин у кількості 231 одиниці.

У рамках реалізації заходів із запобігання розповсюдженню небезпечних збудників та можливих випадків спільних для людей та тварин захворювань, виникненню небезпечного екологічного та санітарно-епідеміологічного стану в місті, було створено та ефективно функціонує «Притулок для тварин», що здійснює утримання безпритульних тварин, а у разі необхідності – надає ветеринарну допомогу, здійснює лікування, стерилізацію, вакцинацію, реєстрацію та прилаштування безпритульних тварин. В Притулку за цей час було вакциновано проти сказу 466 тварини.

Протягом 2018 року середня кількість тварин, що знаходилась на утриманні в КП «КМЛВМ» – 397 голів.

 

 1. Забезпечення контролю у сфері утримання домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами, здійснення просвітницької діяльності.

 

Програмою передбачено посилення контролю за додержанням правил утримання домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами, вдосконалення правил утримання домашніх тварин та поводження з безпритульними тваринами в місті, створення системи контролю за порушеннями правил утримання домашніх тварин, формування свідомості та належного рівня відповідальності громадян щодо дотримання вимог правил утримання тварин та гуманного поводження з тваринами, впровадження концепції «Культурний вигул тварин у місті» тощо.

Проведено 15 інформаційно-просвітницьких заходів, зокрема:

 • шість – з метою підвищення рівня керованості та адаптованості собак усіх порід в умовах міста проведені тестування потенційно небезпечних порід собак за програмою «Собака-компаньйон»;
 • два – у Притулку для тварин в смт. Нове Залісся, спільно з навчально-освітніми закладами проведено екскурсії та лекції зі школярами щодо гуманного ставлення до тварин;
 • два – в межах Київ Смарт Сіті Форум 2018 та «Забіг з собаками» щодо діяльності підприємства та процедури реєстрації домашніх тварин у м. Києві;
 • протягом вересня 2018 року – спільна інформаційно-просвітницька робота на фестивалях громадського бюджету з авторами Громадського бюджету щодо втілення у життя проектів та обговорення Правил утримання домашніх котів та собак у м. Києві;
 • один – спільно з зоозахисними організаціями проведено «Русанівка-Фест» з метою привернення уваги до проблем безпритульних тварин та їх прилаштування до сімей;
 • один – на Контрактовий площі, приурочений до Міжнародного дня безпритульних тварин, організований КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» разом із благодійним фондом «Маленькі серця» за присутності зоозахисників та благодійних фондів;
 • два щодо роз’яснень Правил утримання тварин в м. Києві та питання небезпеки сказу тварин для Служби дільничних інспекторів Голосіївського району м. Києва, працівників Національної поліції України.

Важливою частиною роботи КП «КМЛВМ» є популяризація, пропагування та формування правосвідомості у громадян через ведення сайту https://www.kmlvm.com.ua/ у мережі Інтернет; розробку соціальної реклами; медіа-проектів.

З метою адопції безпритульних тварин (прилаштування у сім’ї до відповідальних власників) розроблені макети соціальної реклами та у співпраці з КП «Київреклама» та КП «Київський метрополітен» в рамках концепції «КИЇВ СМАРТ СІТІ 2020» здійснений проект по розміщенню сіті- та метро- лайтів. Розміщено на станціях на п’яти станціях метрополітену (на станціях пересадок пасажирів з метою максимально можливого охоплення рекламної аудиторії) «Хрещатик», «Лук’янівська», «Вокзальна», «Площа Льва Толстого», «Майдан Незалежності» двадцять метролайтів. Крім цього, розміщено десять сітілайтів на вулицях міста протягом липня-серпня 2018 року; 15 метролайтів протягом грудня 2018 року.

Підготовлений проект рішення Київської міської ради «Про внесення змін та доповнень до рішення Київської міської ради від 25 10.2017 №1079/3912 «Про врегулювання питань утримання та поводження з собаками і котами в м. Києві».

Зазначений проект розглянутий на 06.09.2018 на засіданні постійної комісії Київради з питань екологічної політики та оприлюднений 02.10.2018 в мережі Інтернет за адресою: www.kyivcity.gov.ua для отримання зауважень та пропозицій.

Завдяки вжитим організаційним заходам (у т. ч. шляхом підтримання «гарячої лінії»), протягом звітного періоду згаданий підрозділ розглянув 3692 звернення та скарги, отриманих від фізичних та юридичних осіб та надав консультації. Проводилась робота з рейд-перевірки, складання актів щодо порушення правил утримання тварин у загальній кількості 304 од. Виявлено тварин, які мають власника та не були зареєстровані у кількості 213 одиниць. Здійснено реєстрацію та взято на облік 634 домашні тварини, що мають власника.

Проведено комплексну роботу з реєстрації опікунів та укладено 596 договорів про співпрацю, видано посвідчення опікуна.

 

 1. Забезпечення будівництва закладів по поводженню з тваринами.

 

КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» – визначено основним виконавцем заходу: Будівництво та облаштування притулку для утримання безпритульних тварин (Центр захисту тварин) на вулиці Автопарковій у Дарницькому районі.

По об’єкту «Будівництво Центру захисту тварин на вул. Автопарковій у Дарницькому районі» в лютому поточного року проведено відкриті торги по визначенню проектної організації. З переможцем закупівель – ТОВ «ФІН-Інвест Груп» укладено договір від 07.03.2018 №07-03-2018-01 на коригування проектних робіт.

Проектна організація ТОВ «ФІН-Інвест Груп» в березні 2018 року приступила до виконання робіт з коригування проектної документації на будівництво об’єкту «Будівництво Центру захисту тварин на вул. Автопарковій у Дарницькому районі». Згідно з умовами Договору підряднику здійснено попередню оплату у розмірі 10% вартості робіт –99,83 тис. грн. Строк виконання проектних робіт по договору – 27.04.2018р. У зв’язку із зауваженнями щодо проекту Генплану з проекту будівництва та враховуючи неодноразове звернення ТОВ «ФІН-Інвест Груп», терміни виконання робіт, які передбачені договором від 07.03.2018 №07-03-2018-01, на підставі додаткових угод до договору перенесені на 29.06.2018 року. Внаслідок невиконання підрядною організацією умов зазначеного договору, КП “Київська міська лікарня ветеринарної медицини» направлено претензію ТОВ «Фін-Інвест Груп» від 18.06.2018 № 243-794 щодо невиконання підрядником  умов договору, яка залишилась без виконання.

Згідно з Частиною 1 ст. 15 та статті 16 Цивільного кодексу України, КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» здійснюються всі заходи щодо повернення попередньої оплати в сумі 99 825,15грн. в судовому порядку. 10.07.18 Господарським судом. Києва задоволено заяву КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» та прийнято рішення про стягнення оплаченого авансу у розмірі 99,82515 тис. грн. Ухвалу подано до Виконавчої служби Печерського району м. Києва.
24.07.18 ТОВ “ФІН-ІНВЕСТ ГРУП” направлено лист про розірвання договору від 07.03.2018 №07-03-2018-01 в односторонньому порядку. Договір розірвано з 09.08.2018.

Паралельно з претензійно-позовною роботою у вересні 2018 року КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» було повторно проведено відкриті торги по визначенню проектної організації. З переможцем закупівель  – ТОВ «СВ ПРОЕКТ» укладено договір від 18.09.2018 №18-09-2018-01 на виготовлення проектної документації на будівництво. Коригування. Стадія “П”. Отримано проект із позитивним експертним звітом щодо розгляду проектної документації.

25.09.2018 оприлюднено оголошення про проведення відкритих торгів по проведенню робіт з розроблення «Проекту підготовчих робіт» об’єкту: “Будівництво “Центру захисту тварин на вулиці Автопарковій у Дарницькому районі м. Києва”. З переможцем закупівель  – ТОВ «СВ ПРОЕКТ» укладено договір та отримано проект із позитивним експертним висновком.

За 2018 рік за рахунок бюджету розвитку на будівництво (проектні роботи) зазначеного об’єкту проведено асигнування в сумі 1 728,113 тис. грн.

Звіт про виконання 
Київської міської цільової програми контролю за утриманням домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на 2017-2019 роки 
КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» м. Києва
у 2017 році

 

Відповідальний виконавець: Департамент міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державній адміністрації)

 

Мета програми:

 • здійснення заходів з удосконалення системи контролю за виконанням правил утримання домашніх тварин та їх чисельністю у м. Києві;
 • зменшення кількості безпритульних тварин гуманними методами;
 • впровадження концепції «Культурний вигул тварин в місті»; створення комфортних і таких, що виключають жорстокість, умов для гуманного співіснування людей та тварин в екосистемі міста;
 • підвищення відповідальності власників домашніх тварин; зниження соціальної напруги і рівня конфліктогенності, викликаних ситуацією з безпритульними тваринами, запобігання поширенню жорстокості.

 

Ключові напрями діяльності та заходи програми у 2017році:

Відповідно до Повідомлення державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб підприємців 04.04.2017 проведено державну реєстрацію припинення юридичних осіб КП «Центр ідентифікації тварин», КП «Притулок для тварин» та КП «Шевченківська районна клініка ветеринарної медицини». Після об’єднання наведених підприємств, КП «КМЛВМ» стало основним виконавцем Київської міської цільової програми контролю за утриманням домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на 2017-2019 роки (далі Програма) за трьома основними напрямами діяльності.

 

 1. Забезпечення стерилізації та вакцинації безпритульних тварин у т.ч. тварин, що знаходяться під опікою:
 • проведено стерилізації/кастрації 9555 безпритульним тваринам (зокрема стерилізовано 2891 суку, кастрировано 348 кобелів, стерилізовано 4952 кішок та кастрировано 1364 кота); проведено кліпсування та татуювання;
 • на базі ветеринарних лікарень забезпечено післяопераційне утримання 2684 безпритульних тварин (а саме: 1965 сук, 238 кобелів, 435 кішок та 46 котів);
 • вакциновано проти сказу 9368 безпритульних тварин (зокрема, 2756 сук, 336кобелів, 4922 кішок та 1354 котів);
 • надано ветеринарну допомогу 170 безпритульним тваринам (а саме: 88 сукам, 32 кобелям, 37 кішкам та 13 котам);
 • проведено операцій 54 травмованим безпритульним тваринам (а саме: 28 сукам, 12 кобелям, 9 кішкам та 5 котам);
 • надано лабораторно-діагностичних послуг 399 безпритульним тваринам (в тому числі: 214 сукам, 77 кобелям, 73 кішкам та 34 котам).

 

 1. Створення сприятливих умов для співіснування людей та тварин у місті:
 • здійснено вилов та повернено під опіку на місце вилову (у тому числі за зверненням опікунів) безпритульних тварин, що знаходяться на території міста Києва у загальній кількості 1304 голови;
 • середня кількість собак, що знаходилась на утриманні у Притулку протягом 365 днів склала 333 одиниці.

 

 1. Забезпечення контролю у сфері утримання домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами, здійснення просвітницької діяльності:
 • розглянуто понад 1900 звернень та скарг, отриманих від фізичних та юридичних осіб та надав консультації;
 • проводилась робота з рейд-перевірки, складання актів щодо порушення правил утримання тварин у загальній кількості 340 од.